Easy Smear Nasıl Kullanılır? - EasySmear

Easy Smear Nasıl Kullanılır?

Easy Smear Nasıl Kullanılır?

Easy Smear kullanımı oldukça kolay...

EASY SMEAR aparatının steril ambalajını yırtıp gövde kısmından tutarak çıkarınız.
Kayganlaştırıcı jeli EASY SMEAR aparatının üzerine sıkınız.
Sırt üstü uzanma pozisyonunda, dizler karına doğru çekili halde bacaklar yanlara doğru açık duruma getiriniz.
Bir eliniz ile vajen girişindeki dudakları hafif yanlara doğru ayırınız ve kayganlaştırıcı jel uygulanmış EASY SMEAR aparatını yavaşça vajene doğru yerleştiriniz.
EASY SMEAR aparatını ayırıcı halka kısmına kadar vajene yerleştiriniz. Daha sonra aparatı gövdesinden aşağı doğru bir miktar indiriniz.

Daha sonra EASY SMEAR aparatının arka kısmında bulunan pistonu ileri doğru itiniz. Aynı yönde 3 tam tur çevirip tekrar pistonu yavaşça sonuna kadar geri çekiniz.


EASY SMEAR aparatını, fırça koruyucu ünitenin kapandığından (pistonun sonuna kadar çekildiğinden) emin olarak vajenden dışarı çıkarınız.

Aparatın arka kısmındaki pistonu ileri doğru itiniz. Aparatın ucundaki numune toplayıcı fırça açığa çıkacaktır. Diğer elinizle de fırçayı aparattan ayırarak yavaş bir şekilde hücre koruyucu solüsyonun içine bırakınız ya da lam üzerine uygulayınız.

Numuneniz analiz işlemleri için hazırdır.

Alınan numune üzerinden hpv ve smear (rahim ağzı kanseri taraması) yapılabilmektedir.

Analiz sonuçlarının doğruluk oranları lam üzerinde anında bakıldığında, hücre koruyucu solüsyon içinde saklandığında 15 gündür. Hücre koruyucu solüsyonun 7 gün içerisinde laboratuvara ulaştırılması ya da 5 gün içinde kargoya verilmesi tavsiye edilir.