FAQs - EasySmear

FAQs

FAQs

Easy Smear'e Nasıl Ulaşabilirim?

www.easysmear.com adresindeki web sitemizden uygun urunu seçtikten sonra ödeme yaparak temin edebilirsiniz.

Easy Smear Kullanımı Herhangi Bir Sorun Yaratır mı?

Easy Smear steril paketlerde sunulmaktadır. Ten temasına uygun nitelikte malzemeden üretilmiştir. Steril olduğu için tek kullanımlıktır. Herhangi bir alerjik reaksiyon şu ana kadar kaydedilmemiştir.

Sonuçlarımı Nasıl Öğrenirim?
Testi yapar yapmaz fırça ucunu hücre koruyucu solüsyon içerisine koymanız gerekiyor. Kargo ile gönderim yapacaksanız 5 takvim günü içerisinde kargo teslim etmeniz gerekiyor. Bize ulaşan solüsyonları anlaşmalı laboratuvarımıza teslim ediyoruz, sonrasında istediğiniz teste göre 1 ya da 2 hafta bekliyoruz. Testiniz laboratuvar tarafından çalışıp raporu üretilir üretilmez kadın hastalıkları konusunda uzman doktorlarımız tarafından yorumlanıyor. Test sonuç normal ise bu bilgi ile size e-posta ile dönüş sağlıyoruz, eğer pozitif bir bulgu yakalanmışsa bu konudaki yorumları ile birlikte sizi arıyoruz, ve e-posta ile raporunuzu iletiyoruz.
Smear sonuçlarım HPV pozitif olarak görünüyor. Ne yapmalıyım?

En kısa süre içinde kadın hastalıkları uzmanından /jinekoloğunuzdan randevu almalı ve tedavi sürecinizi başlatmalısınız. Hangi evrede olduğunuza göre farklı tedavi yöntemleri söz konusu olacaktır.

Smear sonuçlarım temiz görünüyor. Ne yapmalıyım?​

Sağlığınız kontrol altında. Düzenli olarak yılda bir bu testi yaparak kontrolü elden bırakmamanızı öneririz.

Easy Smear'i kullandım, tekrar kullanabilir miyim?​

Easy Smear kutusu içerisindeki tüm ürünler tek kullanımlıktır. İkince kez kullanımı mümkün değildir. Tekrar test yapmak için yeni bir pakete ihtiyacınız var.

Numuneyi laboratuvara götürmek için ne kadar zamanım var?​

Easy Smear’i testini yaptıktan sonra fırçanın ucu çıkarılarak hücre koruyucu solüsyonun içine konmalıdır. Hücre koruyucu solüsyon içinde bulunan fırça ucu ile numuneler solüsyon tarafından korunacaktır. Kargoda da bir süre geçebileceğini düşünürsek en geç 5 takvim gününün sonunda kargoya verilmesi gerekir.

EASY SMEAR aparatı ile numune tam olarak alınabiliyor mu?​

 Yapılan çalışmalarımızda tüm hastalarda hem endoserviks hem de ektoserviks hücrelerinden yeterli hücre elde edildiği görülmüştür.

Easy Smeari Kendim Kullanabilir Miyim?​

Easy Smear kullanma talimatını adım adım takip ederek kendi numunenizi alabileceğiniz gibi, sağlık personeli yardımı ile de numunenizi aldırabilirsiniz.

Smear alırken fırça ucunun içeride kalma ihtimali var mı?

Easysmear aparatının fırça ucu, çift kontrollü kilit sistemi kullanıldığı için içeride kalma olasılığı yoktur.

Easy Smear ile ilgili belgeleriniz var mı? Nasıl ulaşabilirim?

www.easysmear.com web sitemizin Kurumsal / Kalite menüsü üzerinden içeriği görüntüleyebilirsiniz.

Numune aldıktan sonra kargoya ne zaman teslim etmeliyim?

Numunenizi Hücre koruyucu solüsyon içerisine bıraktıktan sonra kargo süresi ve laboratuvarda geçecek süre hesap edilirse 5 takvim gününe kadar kargo ile gönderimini yapmalısınız.

Easy Smear fırça ucunu numune aldıktan sonra solüsyona koyarken yere düşürürsem ya da dokunursam ne yapmalıyım?​

Tercihimiz böyle bir durumun olmamasından yana, ama olduysa numunenizi hücre koruyucu solüsyon içerisine koyduktan sonra bizimle iletişime geçin lütfen. Gönderdiğiniz solüsyonu laboratuvara ilettiğimiz sırada durumunuzu da laboratuvarımıza bildireceğiz, laboratuvarımızın sonuca bir etkisi olup olmamasını ilettiğiniz durum özelinde ve solüsyonunuzda duruma göre hep birlikte değerlendireceğiz. Etki etmeyen durumlarla karşılaştık, ama edebilir de. Tamamen ne ile temas ettiği ve süresi önemli. İçiniz rahat etmesi için yeniden bir aparat da satın alabilirsiniz.

Smear testi sonucum pozitif çıkarsa, HPV çalışılmasını da istesem tekrar numune almam gerekiyor mu, aynı solüsyon üzerinde çalışılabilir mi? Bunun ekstra bir ödemesi olur mu?

Aynı solüsyon üzerinden bakılabilmesi için test sonucunuzu aldıktan kısa bir süre içinde bize dönüş yaparsanız laboratuvarla görüşüp aynı solüsyon üzerinde çalışma yapılmasını sağlayabiliriz, bunun için ek bir ücret çıkacaktır. Laboratuvara gönderilen solüsyonlar belli bir süre sonra imha ediliyorlar, bu sebeple kısa sürede laboratuvara dönüş yapmamız gerekiyor.

Cinsel ilişki deneyimim yok, bu testi kullanabilir miyim, kullanmalı mıyım? ​

Cinsel deneyimi olmayan birinin testi kullanmasına gerek yoktur, hatta sakıncalıdır.

Smear testini ne zaman yaptırmaya başlamalıyım? Ne sıklıkla yaptırmalıyım?

Kadınların ilk cinsel ilişkiden 3 yıl sonra, veya 25 yas ve uzerinde her yıl smear testi yaptirmaları önerilmektedir.

Easy Smear fırçasının diğer fırçalardan farkı nedir?​

Easy Smear’de kullanılan fırça ucu konik tipli olduğu ve geleneksel kullanılan fırça uçlarına göre 2 kat fazla kıl ucu kullanıldığı için daha fazla hücre numunesi toplayabilmektedir. Ayrıca, fırçanın doğru noktaya ulaşana kadar doku ya da sıvı almadan ilerlemesi için spekulum kullanılması gerekir, Easy Smear’de etrafındaki şeffaf koruyucular sayesinde spekulume ihtiyaç yoktur. Bu da çok önemli bir farktır.

Rahim ağzı kanseri tekrar eder mi?

Rahim ağzı kanseri ilk tedavinin tamamlanmasından sonra nüksedebilir. Kontrollerinizi aksatmayın.