HPV Testi Nedir ve Nasıl Yapılır Türkiye - EasySmear
Hpv

HPV Testi Nedir ve Nasıl Yapılır Türkiye

HPV Testi Nedir ve Nasıl Yapılır Türkiye

HPV Testi Nedir ve Nasıl Yapılır Türkiye

HPV Testi Nedir?

HPV testi, Human Papilloma Virus (insan papilloma virüsü) enfeksiyonunu saptamak için yapılan bir tarama testidir. HPV, cinsel temas yoluyla bulaşabilen bir virüstür ve kadınlarda genital siğillerin ve servikal kanserlerin ana nedenidir. HPV testi, kadınların serviks (rahim ağzı) hücrelerindeki HPV enfeksiyonunu belirlemek için kullanılır. Bu test, erken teşhis ve tedavi için önemli bir araçtır. Kadınlar HPV enfeksiyonuna sahip olduklarını bilerek, cerrahi müdahaleler veya diğer tedavi yöntemleri gibi ileri adımları alabilirler.

HPV Testi Nasıl Yapılır?

HPV testi, genellikle servikal smear testiyle birlikte yapılır. Bu test için doktorunuz serviksinizden bir hücre örneği alacaktır. Örneği almak için, bir özel fırça veya spatula kullanılır. Bu, serviksinizden bazı hücreleri almanıza neden olur ve bu hücreler daha sonra laboratuvarda incelenir. HPV testi, bu hücrelerde HPV DNA’sını tespit etmek için yapılan bir genetik testtir. HPV testini kendi yapmak isteyen hastalar, Easy Smear cihazını kullanarak testi yapabilirler.

HPV Testi Ne Zaman Yapılır?

HPV testi genellikle 30 yaşından itibaren yapılması önerilir. 30 yaşından sonra kadınların HPV testi yaptırması önemlidir. Easy Smear sağlık teknisyeni veya hemşire kontrolünde uygulayabileceğiniz pratik pap smear test yöntemidir. Easy Smear steril poşetlerde sunulmaktadır. Ten temasına uygun nitelikte genel adıyla plastik malzemeden üretilmiştir. Tek kullanım için uygundur. Herhangi bir allerjik reaksiyon şu ana kadar kaydedilmemiştir. HPV testi ile pap smear testi uygulanabilmektedir.

HPV Testi Fiyatı

HPV testinin fiyatı, farklı sağlık kuruluşları ve laboratuvarlar arasında değişiklik gösterebilir. HPV rahim ağzı kanserine ve genital siğillere neden olabilen bir virüstür. Dünyada cinsel yol ile bulaşan en yaygın hastalıktır. HPV ile rahim ağzı kanseri arasında doğrudan bir ilişki söz konusudur. Easy Smear HPV fiyatını www.easysmear.com sayfasını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

HPV Testi Yaptıranlar

HPV testi, cinsel yaşamı olan her kadın için önemlidir. HPV enfeksiyonuna sahip olan birçok kişinin belirtileri olmayabilir, bu yüzden enfeksiyonun varlığını bilemezler. Ancak HPV testi ile enfeksiyon erken aşamada saptanabilir ve tedaviye başlamak için zaman kazanılır. Kadınlar, HPV testi yaptırmak için jinekologlarıyla görüşebilirler. Sağlığınız kontrol altında. Düzenli olarak yılda bir bu testi yaparak kontrolü elden bırakmamanızı öneririz. Ayrıca Easy Smear ile kendileri örnek alıp götürebilirler. 

HPV Testi Fiyatı

HPV Testi Fiyatı

HPV Testi Nerede Yapılır?

HPV testi, Evde kendiniz yapabilirsiniz. Easy Smear ürünü ile Easy Smear sağlık teknisyeni veya hemşire kontrolünde uygulayabileceğiniz pratik bir yöntemdir. Yahut Jinekoloji klinikleri, sağlık merkezleri veya özel hastaneler HPV testini yapabilir. Randevu alarak veya jinekologunuzla görüşerek bu testi yaptırabileceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz. Türkiye genelinde birçok sağlık kurumu, HPV testi yapma imkanı sunmaktadır.

HPV Testi Ücreti


HPV testinin ücreti, sağlık kuruluşlarına ve laboratuvarlara göre değişebilir. Farklı yerlerde farklı fiyatlandırma politikaları olabileceğinden, bu konuda doğru bilgiyi sağlık sigortanızdan veya sağlık kuruluşunuzdan teyit etmeniz önerilir. Sağlık sigortası olan kişilerin genellikle HPV testi için daha düşük maliyet ödemeleri beklenir. Ancak herhangi bir sağlık sigortası yoksa, test maliyeti bireysel olarak karşılanmalıdır.