Kimler Kullanabilir? - EasySmear

Kimler Kullanabilir?

Kimler Kullanabilir?

Vajinusmus sebebiyle kadın hastalıkları doktoruna gittiğinde muayene olmak istemeyen kadınlar kullanabilir.

Menopoz sebebiyle vajinal daralma veya kuruluk varsa vajinal spekulum kullanımında ağrı ya acı hisseden kadınlar kullanabilir.
Laboratuvarda düzenli Check-up yaptıran ama kadın hastalıkları uzmanına düzenli gidemeyen kadınlar kullanabilir.

Şüpheli bir cinsel birliktelik sonrasında kadın hastalıkları uzmanına gitmeye çekinen ama HPV ve cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklar için test yaptırmak isteyen kadınlar kullanabilir.

Vajinal mantardan şüphelenen ama kadın hastalıkları uzmanına gidecek vakti olmayan ama doğru tedavi için test yaptırmak isteyen kadınlar kullanabilir.
Bir doktor ya da sağlık çalışanı kendi kan değerlerine baktırabilir, ama kendi pap-smear testini klasik smear fırçaları ile yapamaz. Ama EASY SMEAR ile kendi kendine smear alabilir.

Bir doktor ya da sağlık çalışanı kendi kan değerlerine baktırabilir, ama kendi pap-smear testini klasik smear fırçası ile yapamaz. Ancak Easy Smear kullanarak kullanım kılavuzundaki talimatları eksiksiz ve doğru bir şekilde takip eden herkes kendi numunesini rahatlıkla alabilecektir.

Kadın hastalıkları uzmanına muayene olmak isteyen bir hastanın akıntı şikayeti, ara kanaması yoksa; spekulum ile bakmayı gerektiren bir durum yoksa; hastanın kadın hastalıkları uzmanı tarafından EASY SMEAR ile smearinin alınması, hastanın konforunu arttıracaktır. Bu sebeple jinekolojik muayenelerde de tercih edilebilecek bir yöntemdir.