Kimler Kullanabilir? - EasySmear

Kimler Kullanabilir?

Kimler Kullanabilir?

Vajinusmus sebebiyle kadın doğum doktoruna gittiğinde muayene olmak istemeyen kadınlar kullanabilir.
Menopoz sebebiyle vajinal daralma veya kuruluk varsa vajinal spekulum kullanımında ağrı ya acı hisseden kadınlar kullanabilir.
Laboratuvarda düzenli Check-up yaptıran ama kadın doğum doktoruna düzenli gidemeyen kadınlar kullanabilir.

Şüpheli bir cinsel birliktelik sonrasında kadın doğum doktoruna gitmeye çekinen ama HPV ve cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklar için test yaptırmak isteyen kadınlar kullanabilir.

Vajinal mantardan şüphelenen ama kadın doğum doktorunuza gidecek vakti olmayan ama doğru tedavi için test yaptırmak isteyen kadınlar kullanabilir.
Bir doktor ya da sağlık çalışanı kendi kan değerlerine baktırabilir, ama kendi pap-smear testini klasik smear fırçaları ile yapamaz. Ama EASY SMEAR ile kendi kendine smear alabilir.

EASY SMEAR ile vajinal spekulum kullanmaya ihtiyaç yok, vajinal spekulum kullanmayınca da ağrı ya da acı yok. Bazı hastalar spekulumdan rahatsız oluyor, özellikle vajinusmus hastalarında EASY SMEAR çok büyük kolaylık sağlıyor. Yaşlı hastalarda hormon eksikliğine bağlı vajinal daralma meydana geliyor, yine bu hastalarda çok büyük kolaylık sağlıyor. Hastanın akıntı şikayeti, ara kanaması yoksa; spekulum ile karşıya bakmayı gerektiren bir durum yoksa; hastanın kadın doğum uzmanı tarafından EASY SMEAR ile hücrelerin alınması, hastanın konforunu artıracaktır. Bu sebeple jinekolojik muayenelerde de tercih edilebilecek bir yöntemdir.