Neden Easy Smear? - EasySmear

Neden Easy Smear?

Neden Easy Smear?

Easy Smear’i kullanan kişi, kadın hastalıkları uzmanı olmasa da, Easy Smear’in tasarımı sayesinde doğru alana ulaştığına ve doğru alandan numune aldığına güven duyabilecektir.

Easy Smear kullanımı vajinal spekulumu devre dışı bıraktığı için, numune alırken ağrı ya da acı hissedilmeyecektir.

Vajinal spekulum kullanılmasından rahatsız olan, özellikle de vajinusmus hastası olan kadınlara çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Menopoza girmiş kadınlarda hormon eksikliğine bağlı vajinal daralma meydana geldiği için, yine bu kadınlar için çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bir kadının akıntı şikayeti, ara kanaması yoksa, spekulum ile bakmayı gerektiren bir durumu yoksa, kadın hastalıkları uzmanı tarafından Easy Smear ile smear alınması muayenenin konforunu artıracaktır. Bu sebeple rutin kontrollerde de tercih edilebilecek bir yöntemdir.

Güvenilir

Tek kullanım için sterilize edilmiş, doku temasına uygun tasarlanmıştır.

Hassas

Fırça ucu yapısı istenen sürüntüyü hızlıca toplayabilmektedir. Dokularda tahriş riski barındırmaz.

Kullanışlı

Eğer kullanıcı analiz ortamında değil ise, fırça ucunun bırakıldığı hücre koruyucu solüsyon sayesinde, test ortamına ulaşım süresini uzatmaktadır.

Pratik

Tasarımı, fırçanın genital bölgede rahim ağzına ulaşma sürecinde farklı bölgelerden sürüntü almasını engeller. Tam sürüntü alabilmek için spekulum uygulamasını gerektirmez.


Neden Konik Uçlu Fırça?

Yüzey alanı çam tipi ve rimel tipine göre daha geniş olması ve ayrıca fırça ucunda kıl yoğunluğunun daha fazla olması sebebiyle, hücre alma kapasitesi daha yüksektir. Şekli itibariyle alınan hücreleri koruma kabiliyeti ise diğer fırça tiplerinden daha yüksektir.

Yayınlanmak üzere olan bir çalışmada hem endoserviks ve ektoserviks hücrelerinin alınmasında %100 sonuç elde edilmiştir.