Online Alışveriş İptal - EasySmear

Online Alışveriş İptal

Online Alışveriş İptal

İptal Koşulları

İptal etmek istediğiniz siparişiniz ile ilgili talebinizi oluşturmak için sipariş numaranızla birlikte 0850 2200187 numaralı İletişim Merkezimizi aramanız gerekmektedir. İptal talepleri İletişim Formu üzerinden yapılamamaktadır. 
İptal talepleri yalnızca siparişiniz depomuz tarafından hazırlanmaya başlanmadıysa değerlendirmeye alınabilmektedir. Siparişiniz hazırlanmaya başladığında maalesef iptal işlemi yapılamamaktadır. Böyle durumlarda iade talebi oluşturmanız gerekmektedir.

İade Koşulları:

      1.       Online alışverişlerde iade süresi kaç gündür? 

Web sitemizden yapılan alışverişlerde iade süresi 14 gündür. Bu 14 gün, siparişinizi kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren geçerli olmaya başlar ve ürünü geri göndermek için kargoya verdiğiniz tarih baz alınarak ilerlenir.

       2.      Ürününümü hangi şartlarda iade edebilirim? 

Iade etmek istenilen ürün / ürünler ambalajı açılmamış, ürün koruma bandı çıkartılmamış, denenmemiş, sterilize  özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

Ambalajı açılmadığı takdirde 1 no’lu maddede belirtilen 14 gün içerisinde Cayma Hakkı uyarınca iadenizi yapabilirsiniz.

Ambalajı açılmış, ürün koruma bandı çıkartılmış, sterilize özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilemeyecek, Alıcı Ödemeli olarak adresinize yeniden kargolanacaktır

  1.          Ürünümü nasıl iade göndermeliyim?

Ürünleri iade ederken, kargoda hasarlanmaması adına kutu ve hasarlanmayacak iç ambalajlar ile destekleyerek gönderim yapılmalıdır. Tarafımızca gönderilen e-arşiv faturasını iade edeceğiniz ürünle beraber kutunun içerisinde göndermelisiniz. Aksi takdirde, iadenin kime ait olduğu bilinmediği için ürün geldiği adrese geri gönderilecektir

       6.     İadem ne zaman hesabıma geçer? 

Ürününüz/ ürünleriniz e-ticaret depomuza ulaştıktan sonra gerekli kontrollerden geçmektedir. İlgili kontroller yapılıp ürünler iadeye uygun bulunup onaylandıktan sonra finansal iade süreci başlamaktadır. İade şartlarına uygun olan ürünlerin iade işlemi 3 ila 5 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır, geri ödemenizin kredi kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlı olmakla birlikte yaklaşık olarak 7 iş günüdür.

İadeniz işlem yaptığınız kredi kartına ve işlem şeklinize bağlı olarak tek seferde ya da taksitli olarak yapılacaktır.

       7.     Anlaşmalı olduğunuz kargo firması dışında farklı bir kargo firması ile  iade gönderimi yapabilir miyim? 

Online alışverişlerde iade kodu paylaşırken de belirttiğimiz gibi, iadelerin iletmiş olduğumuz iade kodları ile MNG KARGO firması ile gönderiyor olmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde farklı bir kargo firması ile “Karşı ödemeli” olarak yapılan gönderiler e-ticaret depomuz trafından Kabul edilmeyerek, gelen adrese geri gönderilmektedir. Bu şekilde gönderim yapmak istiyor iseniz gönderi ücretini gönderimi yaparken ödemelisiniz.