Smear Testi Nedir? - EasySmear
MNG Kargo Numaramız: 734296069

Smear Testi Nedir?

Smear Testi Nedir?

Smear Testi (Pap Smear Test)

Rahim ağzındaki hücrelerden örnek alınması işlemidir. Rahim ağzına yakın bir bölgeden sürüntü alınır ve laboratuvarda incelenerek bölgede herhangi bir kanser hücresi oluşumu olup olmadığına bakılır. İşlem tamamen ağrısızdır ve 2-3 dakikadan fazla sürmez.

Güvenilir

Tek kullanım için sterilize edilmiş, doku temasına uygun tasarlanmıştır.

Hassas

Fırça ucu yapısı istenen sürüntüyü hızlıca toplayabilmektedir. Dokularda tahriş riski barındırmaz.

Pratik

Tasarımı, fırçanın genital bölgede rahim ağzına ulaşma sürecinde farklı bölgelerden sürüntü almasını engeller. Tam sürüntü alabilmek için spekulum uygulamasını gerektirmez.

Kullanışlı

Eğer kullanıcı analiz ortamında değil ise, fırça ucunun bırakıldığı hücre koruyucu solüsyon sayesinde, test ortamına ulaşım süresini uzatmaktadır.

 Ne Zaman Yapılır?

25 yaş üstü iseniz ya da aktif cinsel yaşamınız var ise smear testi önerilmektedir.

Smear testi yaygın olarak uzman doktor tarafından standart genital muayene esnasında yapılan bir testtir. Yakın zamanda bir doktor kontrolünde test verdi iseniz Easy Smear uygulamanıza gerek yoktur.

Nasıl Kullanırım

Kullanımı oldukça kolay olan easy smear için kutudan çıkan kullanım talimatlarını ya da web sayfamızda yer alan kullanım adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Analiz

Easy Smear’i bir laboratuvar ortamında kullanıyorsanız, fırça ucunu içine bıraktığınız solüsyonu görevlilere vermeniz yeterlidir. En geç bir hafta içinde sonuçlarınızı alabilirsiniz.

Test ortamından uzakta kullandığınızda kargo ya da bizzat en yakın test merkezine kendiniz teslim edebilirsiniz. Sonuçlar e-posta ya da telefonunuza mesaj olarak iletilecektir.

Hücre koruyucu solüsyon üzerine adınızı yazmayı unutmayın

Easy Smear Test Sonuçları

Eğer test edilen sürüntüde farklı hücre yapıları görülmemiş ise sağlığınız kontrol altındadır.

Yapılan analizler sonucu hücre yapısında farklı oluşumlar görüntülendiyse doktorunuz ile görüşerek size uygun tedavi sürecine başlamanız gerekmektedir.